Mergele_ Įrašinėti psichologinį smurtą gerai, bet atmink, kad tame įraše turi girdėtis tavo ramus balso tonas, sakantis, kad tave skaudina toks jo elgesys. Čia tam, kad teisme nebūtų papildomų interpretacijų, kad "čia toks normalus mūsų bendravimas, arba, kad tu kažkaip provokuoji konfliktus"
Įrašinėk, kaip jis atsisako padėti tau namuose, kaip neprisideda prie vaikų auklėjimo, kaip nepalaiko tavo noro grįžti darbo rinką.
Lietuvos Konstitucija ir Civilinio kodekso 3.3. straipsnis ir 3.26 strapsnis numato, kad santuoka grindžiama sutuoktinių lygiateisiškumu, Jūsų teisės ir pareigos - VIENODOS.
Civilinio kodekso 3.27 straipsnis sako, kad:
- Sutuoktiniai privalo būti vienas kitam lojalūs ir vienas kitą gerbti, taip pat vienas kitą remti moraliai bei materialiai ir, atsižvelgiant į kiekvieno jų galimybes, prisidėti prie bendrų šeimos ar kito sutuoktinio poreikių tenkinimo.
- Jeigu vienas sutuoktinis dėl objektyvių priežasčių negali pakankamai prisidėti prie bendrų šeimos poreikių tenkinimo, tą pagal savo galimybes turi daryti kitas sutuoktinis.
Tokiu elgesiu jis parodo, kad NĖRA tau lojalus, tavęs negerbia. Šeimos išlaikymas yra jo pareiga ir dėl to tu neturi patirti patyčių, žeminimo. Kai darysi garso įrašus, turi užfiksuoti tuos momentus, kad ĮRODYTUM, kad jis pažeidžia šito straipsnio normas. Lojalus sutuoktinis turėtų remti tavo norą dirbti ir dalintis buities darbais. Yra viena rimta problema. Po santuokos bendrai užgyventas turtas - bendra jungtinė nuosavybė, kuri 1/2 priklauso jam. Būsto remontas bus problema, nes skiriantis jam turėtum grąžinti 1/2 remontui skirtos sumos. Nebent kažkaip būtų galima pritemti prie to, kad dėl vaiko turėjai atsisakyti darbo, jis nerėmė tavęs siekiant įsidarbinti, kad jis tau padarė didelės moralinės žalos, dėl jo veiksmų buvai izoliuota, negalėjai užsidirbti ir .t.t. Bet čia reiks normalaus advokato ir ne valstybinio, nes jie nėra labai motyvuoti.