9 mėnesiai later

Mielos moterys, aš nesenai parašiau knygą apie emocinį/psichologinį smurtą "Uždaryk duris iš kitos pusės" - rėmiausi asmenine patirtimi ir kitų LT moterų. Galbūt ji bus ir Jums naudinga. Ją galite manau rasti ir bibliotekose, ir visuose knygynuose. Nepraraskite vilties - iš to išeiti įmanoma.
http://bukikvepta.lt/produktas/knyga-uzdaryk-duris-is-kitos-puses

mėnuo later

gal kam teko susidurti, gali rekomenduoti, ar Lietuvoje yra specialistu - psichologu, psichiatru, kurie gali padeti po narciztinio smurto?

  • Ieva mėgsta šį pranešimą.

daidai
Deja nežinau..

    7 dienos later
    5 mėnesiai later

    Man padėjo G. Chamentausko knyga Šeima vaiko akimis: https://www.patogupirkti.lt/knyga/seima-vaiko-akimis.html . Psichologo lietuvio parašyta knyga, padėjo suprast kaip mūsų konfliktai atrodo iš jo akių, tai ir padėjo užglaistyti didesnius konfliktus su vyru. Jei ir yra kažkokių tarpusavį nesutarimų nuo to neturi kęst vaikas.

      remlitkai, labas rytas. Labai ačiū už pasidalinimą, tikrai labai svarbu, kad atradote, kas jums padėjo kurti geresnius santykius šeimoje. Nenoriu, kad priimtumėte kažkaip asmeniškai, tai visai nėra apie jūsų pasidalinimą, tiesiog jį perskaičiusi pajutau, kad būtų svarbu šioje vietoje atkreipti forumo dalyvių dėmesį, kad apskritai egzistuoja labai didelis skirtumas tarp galimų "konfliktų", kuriuos su vyru kartu įmanoma spręsti kaip lygiaverčiams partneriams, ir "sisteminio partnerio smurto" prieš moterį. Patiriant sisteminį smurtą, tai nėra konfliktai ar lygiavertis santykis, tai yra nuolatinis vienpusis terorizavimas ir smurtas, o tai yra nusikaltimas ir situaciją svarbu spręsti kitais būdais, ne užglaistant iškilusias situacijas, o kreipiantis tinkamos ir efektyvios pagalbos. Daugiau informacijos apie tai galima rasti paspaudus šią nuorodą (taip pat ir kur kreiptis pagalbos, patyrus smurtą):
      https://www.visureikalas.lt/naujienos/man-reikia-pagalbos/2017/11/ar-as-tikrai-gyvenu-sveikusoe-santykiuose

      3 mėnesiai later

      Serialas "Dirty John", Netflixe yra.

      7 dienos later

      Vasaraa
      Puikus serialas žiūrėjau ir išgyvenau daug minčių ir jausmų kartu su serialu..patiko. ačiū už rekomendaciją.

        Vasaraa
        Aš irgi pradėjau žiūrėti. Labai įtraukė.

          • Redaguota

          Nemačiau, apie ką jis? Ar nesunku žiūrėti? Aš neseniai pradėjau skaityti knygas "Mamos, nemokančios mylėti" ir "Narcizas tavo gyvenime", labai rekomenduoju, nors sunkiai skaitosi, iki ašarų, bet tai gydančios knygos. Kartais pagaunu save, jog iki šiol nemoku valdyti emocijų ir esu mama-monstras, toks liūdesys vakar ir ryte buvo, jog kažin ar išvis gebėsiu kada būti mylinti nuoširdžiai mama, kurios viduj vidinis vaikas alksta tos meilės. Net visas santykių ar būsimų vaikų mintis atmečiau, pati savęs nebeatpažįstu, kai vaikai įsiutina.. Labai trūksta laiko sau, net išeiti į kokią elementarią jogos treniruotę, kad ir nemokamą, sunku. O tada ir iššaudo saugikliai. Gaila pačiai savęs, darbas, vaikai, miegas, ir vėl iš pradžių. Reikia taupyti pinigus ir ieškoti auklės, kol dar vaikų neatėmė 🙁 Ai nežinau, išsiliejau, ir tiek, kada tas duobės ir dugno etapas baigsis, jau nebeįsivaizduoju..

            fleurette
            Antras sezonas man artimesne tema buvo. Puikiai is salies parodo moteri. Kokia is tiesu vertinga ji yra, o kaip vyras su ja elgiasi. Seriala sukrete, bet daug ir dave.
            As taip pat siuo metu ipusejau skaityti "Narcizas tavo gyvenime".
            O siaip mokausi buti viena ir megautis, nes reikia pradzioj 'galva susitvarkyti' ir save myleti. Vakarais taip silumos truksta, visas gyvenimas tik apie vaikus.. Labai gerai suprantu jus.

            • Redaguota

            Įdomu, reikės pažiūrėti, gal labai netrigerins. Ta knyga apie narcizą atverianti akis, na mano tėvas toks, o mama emociškai šalta, bejausmė buvo, tai tos knygos man abi labai rezonuoja. Matyt kad reikia persidėlioti man pačiai prioritetus, po jogos grįžau vakar ir pratrūkau, gal bus geriau joga per youtube? Nors juk kaip suaugęs žmogus turiu ir bendravimo poreikį, elementarų.

              4 dienos later

              Radau puikius podcastus "Ai viskas gerai" spotify programėlėje. Labai gerai pdichologas pasakoja, kartu su tais kurie kreipėsi pagalbos.

              6 dienos later
              • Redaguota

              Bela ta Kris Godinez visiškai nereali, aš jau kelintą dieną vėl pradėjau klausyti jos video įrašų ir apie vidinį kritiką, ir apie vidinį vaiką, savivertę etc. Jaučiuosi jos paklausius lyg po psichoterapijos sesijos, super, visoms rekomenduoju! Ji tikras lobynas ♥
              Dar superinį knygų sąrašą atradau, dalinuosi: http://www.cmm.lt/cms/lt/biblioteka/naujienos-biblioteka/1482-knygos-kurios-gali-padeti.html

              2 mėnesiai later

              Bela gal ir aš galėčiau tą knygą pasiskolinti?

                Bela supratau, mačiau, jog ir Amazon Kindle appse yra. O ten konkrečiai knyga suvokimui, kodėl smurtautojai taip elgiasi, ar yra ir apie aukų kopriklausomybę, trauminį ryšį, kaip nuo to sveikti? Nesinori vien gilinti žinias apie tai, kodėl tie vyrai elgiasi taip kaip elgiasi, bet ir pačiai tapti jiems ir/ar santykiams su jais atsparia. 🙂

                  fleurette ten labiau apie tai kodėl jie taip elgiasi, apie jų tipažus (mano atveju praktiškai visi jį atitiko). yra apie trauminį ryšį rašoma, smurto ratą. Bet nėra apie tai, kaip nuo to sveikti išėjus iš santykių.
                  Aš tą knygą labai skaičiau, tol kol buvau smurtiniuose santykiuose ir ji man tikrai padėjo susivokti, kur aš esu. Ir kai reikėjo patvirtinimo, kad ne aš esu kalta. Ir kad ne aš esu kalta, jog jo gyvenimas nenusisekęs. Ir kad ne aš kalta, kad santykiai griūna. Ir kad aš visko neišsigalvoju ir kad tokie santykiai yra pavojingi. Ir kad taip, policijai į juos įsikišti yra naudinga. Labai gerai sudėjo taškus ant i.
                  tai man ji buvo naudinga tol, kol tuose santykiuose buvau ir padėjo iš jų išeiti. Bet po to atsakymų joje nebeieškojau ir jos skaityti nenorėjau (nebent ją atsiversdavau norėdama kam nors apie ją papasakoti) , nes po jo teismo jaučiausi, kad šitam mano etape taškas padėtas.
                  Tarkim, jei kada ateity turėčiau dukrą, norėčiau, kad ji tą knygą perskaitytų ir galėtų atpažint nesveikų santykių įspėjamuosius signalus, nes toj knygoj buvo aprašomą ir tokios situacijos, kurias galėjau atpažinti santykių pradžioj, bet į kurias tuo metu net neatkreipiau dėmesio.
                  Tai tikiuosi kažką supratai, apie ką ta knyga 🙂

                  14 dienų later

                  Sveikos,
                  Žiauriai gerų šaltinių čia priminėjote. Mes kaip tik planuojame svetainės www.visureikalas.lt atnaujinimo darbus ir norime ją papildyti rubrika apie skaitinius, šaltinius, podcastus ir kitus resursus toms, kurios nori daugiau sužinoti apie smurtą, kaip tai atpažinti, kaip iš jo išeiti ir pan. Tad būsiu dėkinga, jei ir daugiau pasidalinsite tais dalykais, kurie jums padėjo, buvo naudingi ir pan.

                  Pati, kai domėjausi tema, be daugelio jūsų minėtų šaltinių anglų kalba dar suskaičiau kelis, mano galva puikius skaitinius. Gal kam irgi pasirodys naudinga, tad dalinuosi:

                  "When Love Hurts. A Woman's Guide to Understanding Abuse in Relationship" Jill Cory ir Karen McAndless-Davis. Knygoje rašoma apie jėgos ir kontrolės strategijas, kurias smurtautojas taiko, skirtingas smurto formas, smurto poveikį asmenybei, priežastis, kodėl smurtaujama ir pan. Be atpažinimo dalykų, joje taip pat kalbama apie tai, ar ir kaip palikti smurtaujantį partnerį, kaip judėti sveikimo link. Man patiko, kad knyga neprimeta atsakomybės smurtą patiriančioms moterims, bet kaip tik labai jautriai nagrinėja įvairias situacijas, su kuriomis jos susiduria. Autorės ilgus metus dirbo moterų krizių centre, kuriame apgyvendinamos iš smurtinių santykių ištrūkusios moterys, tad daugelis dalykų paremti ne moksliniais tyrimais, bet realiomis moterų patirtimis ir ilgamete pagalbos teikimo patirtimi.

                  "When Men Batter Women" Neil Jacobson ir John Gottman. Knyga kiek senesnė (1998 m.), bet man pasirodė, kad daugelis dalykų vis dar be galo aktualūs. Joje rašoma apie smurtautojus, kodėl jie taip elgiasi ir kaip jų elgesį nuskaityti, mitus, susijusius su smurtu ir šiaip daug naudingų dalykų apie smurto atpažinimą. Man patiko, kad ji irgi paremta konkrečiomis istorijomis ir moterų patirtimi, daug praktinių situacijų, kurios visada palengvina situacijos atpažinimą.

                  "Power and Control. Why Charming Men Can Make Dangerous Lovers" Sandra Horley. Bene geriausia paskutiniu metu skaityta knyga apie vyrų smurtą prieš moteris. Labai rekomenduoju kiekvienai ir kiekvienam, nepriklausomai nuo to, ar smurtą patyrei savo gyvenime ar ne. Autorė ilgus metus vadovauja organizacijai, kuri teikia apgyvendinimą smurtą patyrusioms moterims, tad knyga yra persmelkta realių istorijų ir patirčių, tačiau jos naudojamos kaip iliustracijos žinioms, kurias autorė sukaupė per savo ilgametę patirtį teikiant pagalbą. Puikiai parašyta knyga, kuri išsamiai apima daug temų aplink smurtą ir duoda daug gerų įžvalgų norintiems padėti ir esantiems smurte. Knygos tonas ne pamokomasis, o greičiau patariamasis.